karafakiden
X
Güzbahar Esintisi
günce
20-10-2021
Öğlen yemeği molası vakti. Okulun önündeki parkın kapısında Ege’yi bekliyordum. Gözlerimi kapattım bir an. Bir an. Güneşin ışınlarının, kocaman çınarların kurumuş, kıvrılmış yaprakları arasından süzülüp göz kapaklarıma değdiğini hissettim.
Devamını Oku
Erguvan Çisentisi
günce
19-10-2021
Siz hiç İstanbul’un arnavut kaldırımlı sokaklarında, tek tek erguvan çiçekleri çisentisinde yürüdünüz mü? Ben yürüdüm. Dün gece. Dün geceydi... Çok güzeldi.
Devamını Oku
Cila Meselesi
günce
08-10-2021
Üniversite bitene kadar makyaj yapmadım. Sonraki yıllarda yaptığım şeye de makyaj denmez. Tüm malzemem bir ruj ve bir göz kaleminden ibarettir. (Haydi bir de acne rosacea azması hallerine karşı kenarda pudra durur.) Fakat üniversiteye başladığımdan beri tek dostum vardı(r) o da tırnak cilası. Trabzonlu yaşlı bir hanım ahbabımız vardı. Bildim bileli aynı renk -vişne çürüğü- oje sürer ve şimdi 87 yaşında olan bu hanımı bir gün bile ojesiz görmemişimdir.
Devamını Oku
812 Sözcükle 90 Günün Özeti
günce
10-09-2021
Safranbolu’ya geleli üç ay olmak üzere. Geçtiğimiz ay, ilk altmış günün tınısını, tadını özetlemiştim. Yazın Safranbolu’yu sevmek pek kolay. Sivri sinek derdi yok, tüm ülkenin kavrulduğu on – on beş gün dışında asla bunaltıcı sıcak yok, nem yok nem… Şu sıralar güz esintileri akşamları inceden odalarımıza sızmaya başladı. Renk cümbüşünü sabırsızlıkla beklerken, kışın neler getireceğini de merak ediyorum.
Devamını Oku
236 Sözcükle 60 Günün Özeti
günce
15-08-2021
Safranbolu’ya geleli tam iki ay oldu. Şubat 2020’den beri cancağızım Suriçi’ne ayak bastığım yoktu. Vedalaşamadan da ayrıldım. İçimdeki tek burukluk odur. O buruk tadın üstüne bir duble parlattım, geçti. Geldiğimizden beri sabah bulutlarla şenelmiş Sarıçiçek Dağları’nı görmekten, türlü kuş sesi duymaktan, çam çeşitlerini yavaş yavaş ayırt edebiliyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Üstelik bazı şaşırtıcı olumlu koşul değişimleri de var.
Devamını Oku
Gündemin Gerçeklerini Konuşalım Mı?
günce
12-08-2021
Bence konuşmayalım. Gündemle ve gerçeklerle ilgili konuşulabilecek şeyleri tükettiğimiz hissindeyim uzun zamandır. Olanlar ortada. Çaresi belli. Atacağımız adımlar, her şeyi değiştirecek. Onu da yaşayıp göreceğiz. Ben şuracıkta kendi kendime baharlardan yazlardan, kışlardan güzlerden, ottan, boktan ve denizden, kuştan söz edeceğim. Nikbinlikle yüklü yüreğimin eski halini anımsatacağım kendime. Nikbinlik de mi ne?
Devamını Oku